fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Средношколците денеска се вратија на настава со цел да го „ресетираат“ бојкотот

Актуелно

Средношколците денеска се вратија на настава со цел да го „ресетираат“ бојкотот

Насловната фотографија е преземена од Фејсбук

Денес истекува законската можност за отсуство од настава на средношколците, поради што тие се вратија на настана, но со цел да го „ресетираат“ отсуството и да продолжат со протестот.

Ова, велат средношколците, е преодно решение за повторно активирање на бојкотот и избегнување на законските одредби кои предвидуваат парични казни за нивните родители.

Средношколците се разочарани што и покрај поканата и безбедносната состојба, надлежните не се сретнаа со нив.

„Утре сите гимназии што бојкотираат го ресетираат бојкотот со цел да не бидат казнетите нашите сопленумци од Родителскиот пленум. Тоа значи дека понеделник се оди на настава но бојкотот официјално продолжува по часовите. Ова е изгласано на Генерален Пленум. Се гледаме на фронт!“ – стои во соопштението од Средношколскиот пленум.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.