//
Следи нѐ
To Top

МВР: Видео од апсењето на терористите во Куманово

Насловна фотографија: Принтскрин / YouTube канал на МВР

МВР објави нова видео снимка на која се гледа како дел од терористите, како што беше и официјално соопштено, се предаваат веејќи бели предмети во рацете во Дива Населба, Куманово.

реклама

Меѓу дел од терористите кои се предадоа е и Сами Укшини алијас командант Соколи кој важи за еден од петте лидери на опасната терористичка група.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: