Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Седумнаесет мигранти пронајдени кај скопска Стаклара

Актуелно

Седумнаесет мигранти пронајдени кај скопска Стаклара

На булеварот „Борис Траковски“ во Скопје во близина на поранешна Стаклара, кај пругите, изутринава се пронајдени 17 мигранти и се пренесени во транзитниот прифатен центар.

Полицијата работи на утврдување од каде се мигрантите и на расчистување на случајот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.