//
Следи нѐ
To Top

Седумнаесет мигранти пронајдени кај скопска Стаклара

На булеварот „Борис Траковски“ во Скопје во близина на поранешна Стаклара, кај пругите, изутринава се пронајдени 17 мигранти и се пренесени во транзитниот прифатен центар.

Полицијата работи на утврдување од каде се мигрантите и на расчистување на случајот.

реклама

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: