//
Следи нѐ
To Top

ФОТО: Жарко Димитриоски ги учеше студентите на ФИНКИ за „меките вештини“

Вчеравечер на Факултетот за информатички науки и компјутерско инженерство се одржа предавање за таканаречените „меки вештини“, под кои се подразбира лидерство, емоционална интелигенција, комуникација и менаџирање како дел од едукацијата на идните успешни компјутерски експерти.

Специјален гостин на предавањето беше Жарко Димитриоски, водител и медиумска личност, автор и продуцент на емисијата ,,Еден на еден”.

реклама

– „Се надевам дека многу работи што ги слушнавме на ова предавање ќе ни бидат од корист во нашите идни кариери. Беше забавно, но во исто време и поучно да се учи од личните искуства на Жарко Димитриоски.“ – изјави студентот Кристијан Георгиевски, кој, заедно со Ива Здравковска, Богомил Марков, Марија Минеска беше дел од тимот за организација на настанот.

Овој проект е дел од предметот Медиуми и комуникации при ФИНКИ, и еден од ретките предмети кои вклучуваат социолошки елементи од науката.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Наука

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: