//
Следи нѐ
To Top

Времето денес: Сончево со умерена облачност

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од пет до 13, а дневната од 20 до 27 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7.

реклама

Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до 11, а дневната ќе се искачи до 25 степени.

И во наредните денови ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност.

Во сабота кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд и појава на грмежи.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: