//
Следи нѐ
To Top

Даниел Кајмакоски е подготвен за настапот на Евровизија: Погледнете го видеото од денешната проба

Насловна фотографија: Принтскрин / YouTube

Уште само неколку дена нѐ делат од големиот европски фестивал „Евросонг 2015“, а во Виена подготовките се во полн ек.

реклама

Денеска македонскиот претставник Даниел Кајмакоски ја имаше својата втора официјална проба пред настапот на 19 мај, а како тоа звучеше ќе погледнете во видеото во продолженѐие.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: