//
Следи нѐ
To Top

ФОТО: Сообраќајка во центарот на Скопје

Насловната фотографија е преземена од МИА

Сообраќајна несреќа меѓу автобус на ЈСП и патничко моторно возило „тојота јарис“ се случи изутринава на раскрсницата меѓу Собранието на Република Македонија и Клиниката по хирушки болести „Св.Наум Охридски“ (старата Градска болница).

реклама

Поради несреќата улиците низ центарот на градот се затворени за сообраќај.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: