fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИДЕО: Трајче ја испеа „Полско цвеќе“ од Тоше Проески и ги освои сите гласови од жирито

МК Сцена

ВИДЕО: Трајче ја испеа „Полско цвеќе“ од Тоше Проески и ги освои сите гласови од жирито

Со изведба на „Полско цвеќе“ од Тоше Проески, нашиот Трајче Георгиев повторно го освои жирито и сите 5 гласа.

– „Уживаме кога и да ја слушнеме таа твоја емоција и добро е што песната е на твој мајчин јазик, тоа е тоа!“, рече Милан.

Настапот на Трајче, според Јелена Томашевиќ е премногу емотивен, но како што кажа таа уживала во него.

Гоца му пренесе голем број поздрави од сите фанови, а Хари и Леонтина му дадоа добронамерни совети.

Во продолжение погледнете го емотивниот настап на Трајче:

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.