//
Следи нѐ
To Top

ВИДЕО: Трајче ја испеа „Полско цвеќе“ од Тоше Проески и ги освои сите гласови од жирито

Со изведба на „Полско цвеќе“ од Тоше Проески, нашиот Трајче Георгиев повторно го освои жирито и сите 5 гласа.

– „Уживаме кога и да ја слушнеме таа твоја емоција и добро е што песната е на твој мајчин јазик, тоа е тоа!“, рече Милан.

реклама

Настапот на Трајче, според Јелена Томашевиќ е премногу емотивен, но како што кажа таа уживала во него.

Гоца му пренесе голем број поздрави од сите фанови, а Хари и Леонтина му дадоа добронамерни совети.

Во продолжение погледнете го емотивниот настап на Трајче:

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: