Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во Британија матурантите ќе може да полагаат предмет од „диџејство“

Занимливости

Во Британија матурантите ќе може да полагаат предмет од „диџејство“

Британски тинејџери кои сонуваат да станат диск-џокеи ќе може во иднина да миксаат и „скречуваат“ за време на полагање тест од музика на матура.

Британското тело за испити (AQA exam Board) соопшти дека матурантите ќе може да полагаат испит што се состои од миксање музика и „скречинг“.

Учениците ќе може и за време на школувањето да го изучуваат и култниот албум на Битлси Sgt Peppeр’s Lonely Hearts Club Band како греми наградениот Supernatural на мексиканскиот музичар Карлос Сантана.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.