//
Следи нѐ
To Top

Во Британија матурантите ќе може да полагаат предмет од „диџејство“

Британски тинејџери кои сонуваат да станат диск-џокеи ќе може во иднина да миксаат и „скречуваат“ за време на полагање тест од музика на матура.

Британското тело за испити (AQA exam Board) соопшти дека матурантите ќе може да полагаат испит што се состои од миксање музика и „скречинг“.

реклама

Учениците ќе може и за време на школувањето да го изучуваат и култниот албум на Битлси Sgt Peppeр’s Lonely Hearts Club Band како греми наградениот Supernatural на мексиканскиот музичар Карлос Сантана.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: