//
Следи нѐ
To Top

СДСМ објави нови прислушувани разговори поврзани со уставното име на Македонија

Денеска лидерот на СДСМ, Зоран Заев објави нов сет на прислушувани разговори, каде како што вели Заев е откриена вистината за преговорите со името на Македонија.

– „Денеска ќе слушнете кои биле вистинските преговарачи за промена на името на државата“, рече лидерот на СДСМ Зоран Заев на почетокот од денешната прес конференција.

реклама

Независна Република Македонија (Горна) или Независна Република Македонија (Северна) на пример, му вели во еден разговорите Антонио Милошоски на премиерот Никола Груевски.

Утре ќе се одржи масовен натпартиски протест пред Владата на Република Македонија, организиран од иницијативата „Граѓаните за Македонија“.

Според најавите, протестот ќе трае „сè додека не падне Груевски“, а граѓаните ќе кампуваат пред Владата на Република Македонија.

 

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: