Следи нѐ
To Top

Четворица тетовци нападнати од вооружено лице

Полицијата трага по лице кое изминатата ноќ пукало од пиштол врз четворица тетовци додека со автомобил БМВ се движеле по булеварот „Илинденска“ во Тетово, информираше Марјан Јосифовски, портпарол на СВР Тетово. 

Според пријавата на М.Д.(21), Б.А.(23), В.Ш.(23) и Ш.Р.(20), оружениот инцидент се случил петнаесетина минути по полноќ. Додека тие се возеле со БМВ-то, наишло друго возило од кое излегло едно лице,  извадило пиштол и испукало неколку куршуми кон нив.

реклама

Исплашени четворицата со автомобилот веднаш избегале и случајот го пријавиле во полиција. Во инцидентот нема повредени, а со еден проектил помалку е оштетено БМВ-то. Полицијата го задржала возилото за вештачење и по извршениот увид на местото од инцидентот пронашле и подигнале неколку чаури од куршуми за пиштолска муниција кои, исто так,а ќе се вештачат.

Четворицата тетовци во пријавата го посочиле и лицото кое го сомничат како можен сторител на пукањето и полицијата трага по него,  изјави Јосифовски.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

 • Во Скопје викендов 33 сообраќајки, повредени 12 лица

  Петнаесет лица биле полесно повредени во 12 од вкупно 33 сообраќајки регистрирани во текот на изминатите четири дена на подрачјето на...

  Информативна Редакцијамај 16, 2015
 • Најстудено во Берово и во Скопје

  Најстудено изутринава во седум часот беше во Берово и во Скопје Петровец, каде што се измерени минус шест степени Целзиусови, по...

  Информативна Редакцијамај 16, 2015
 • Најмногу снег во Лазарополе и Маврово

  Изутринава снег со послаб интензитет паѓа во Пожаране над Полошката котлина. Ноќеска врнежи од слаб снег имаше во северните делови, соопшти Управата...

  Информативна Редакцијамај 16, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.