fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Шведска фаворит за победа на Евросонгот

Музика

Шведска фаворит за победа на Евросонгот

На една недела пред финалето на овогодишниот Избор за песна на Евровизија, според коефициентите во обложувалниците, главен фаворит за победа е Шведска.

Шведскиот претставник Манс Зелмерлев со песната „Херои“ важи за фаворит за победа во дури 22 обложувалници.

Доколку Зелмерлев навистина победи на финалето на Евросонгот на 23 мај во Виена, на Шведкса ќе и ја донесе шестата победа на ова музичко натпреварување.

На второ место, според „букмејкерите“ би требало да се пласира Италија, а на трето место Австралија, која годинава првапат учествува на Евросонгот.

Најмали шанси за победа им се даваат на претставниците на Португалија, Молдавија и Сан Марино.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.