Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во Куманово сообраќајот се одвива непречено

Актуелно

Во Куманово сообраќајот се одвива непречено

Сообраќајот по улицата „11 Октомври“ во Куманово се одвива тековно. Полициските блокади се отстранети, така што и автомобилите се движат непречено.

Во текот на вчерашниот ден полициските автомобили беа отстранети, но за време на доцните попладневни часови повторно беа поставени.

Сопствениците на трговските објекти во овој дел од градот велат дека токму полициското присуство во овој дел од центарот на градот ја зголемува безбедност. На оваа локација сместени се повеќе државни и општински институции и установи.

Полициските блокади беа поставени, ноќта помеѓу 14 и 15 мај.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.