Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Финални натпревари на првиот студентски турнир во DOTA2

Creative

Финални натпревари на првиот студентски турнир во DOTA2

Финалните натпревари на првиот студентски турнир во DOTA2 ќе се одржат денеска на Факултетот за електротехника и информациски технологии во Скопје.

Турнирот има цел да го промовира е-спортот кој зема се поголем замав во светски рамки, додека играта DOTA2 има многу играчи од студентските клупи.

Организатор на турнирот е Студентскиот парламент при Факултетот за електротехника и информациски технологии (СПФЕИТ).

Изминатите два дена беа организирани 25 натпревари меѓу тимови од ФЕИТ и од останатите факултети и универзитети од Македонија.

Првиот студентски турнир во DOTA2 е поддржан од Бичковски ДООЕЛ, Виталиа и Ред Бул Македонија.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Creative

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.