fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ЕВРОВИЗИЈА: И покрај одличниот настап, Даниел Кајмакоски нема да го гледаме во финале

МК Сцена

ЕВРОВИЗИЈА: И покрај одличниот настап, Даниел Кајмакоски нема да го гледаме во финале

Популарно.мк известува од Виена

И покрај одличниот настап на македонскиот евровизиски претставник Даниел Кајмакоски на првата полуфинална вечер на Евровизија, сепак Македонија не успеа да го обезбеди својот пласман во големото финале.

Ова е 3та година како Македонија настапува само во полуфиналето на овој претстижен европски фестивал, односно последен пласман во финалето за Македонија обезбеди Калиопи.

Нашиот репортерски тим останува во Виена да ги проследи втората полуфинална вечер како и големото финале.

_AP57409

Во продолжение погледнете го одличниот настап на Даниел Кајмакоски и ги очекуваме вашите коментари:

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.