//
Следи нѐ
To Top

Прскање против комарци во Скопје

Во Скопје наредниот викенд ќе почне прскањето против комарци. Првата авионска дезинсекција е планирана за петок и сабота, од 05.30 до 08 часот, додека на аеросолната дезинсекција од сабота до среда, од 23 до 04 часот следниот ден.

Како што информира Град Скопје, доколку временските услови не го дозволуваат вршењето на аеросолната дезинсекција, авионската дезинсекцијата ќе се изврши првиот нареден ден, кога временските услови ќе бидат поволни, во истиот термин, а согласно на тоа ќе се извршува и терестричната дезинсекција.

реклама

Град Скопје апелира пчеларите навремено да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Uncategorized

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: