fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Прскање против комарци во Скопје

Uncategorized

Прскање против комарци во Скопје

Во Скопје наредниот викенд ќе почне прскањето против комарци. Првата авионска дезинсекција е планирана за петок и сабота, од 05.30 до 08 часот, додека на аеросолната дезинсекција од сабота до среда, од 23 до 04 часот следниот ден.

Како што информира Град Скопје, доколку временските услови не го дозволуваат вршењето на аеросолната дезинсекција, авионската дезинсекцијата ќе се изврши првиот нареден ден, кога временските услови ќе бидат поволни, во истиот термин, а согласно на тоа ќе се извршува и терестричната дезинсекција.

Град Скопје апелира пчеларите навремено да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Uncategorized

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.