//
Следи нѐ
To Top

Тејлор Свифт прогласена за најсекси жена на годината

Тејлор Свифт во изминатата година имаше многу причини за славење. Таа издаде нов албум, одработи многу забележливи настапи, ја почна нејзината „1989“ турнеја и го освои еден од најпосакуванитемажи на денешницата, ди-џејот Калвин Харис.

А сега на тој список додаде уште една блескава титула и тоа онаа за најсекси жена во светот, според изборот на популарното списание Максим, кое секоја години традиционално бира дури 100 најсекси жени.

реклама

Списокот ќе биде објавен во издание за јуни/јули, кога ќе се откријат и другите имиња.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: