Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Тејлор Свифт прогласена за најсекси жена на годината

Сцена

Тејлор Свифт прогласена за најсекси жена на годината

Тејлор Свифт во изминатата година имаше многу причини за славење. Таа издаде нов албум, одработи многу забележливи настапи, ја почна нејзината „1989“ турнеја и го освои еден од најпосакуванитемажи на денешницата, ди-џејот Калвин Харис.

А сега на тој список додаде уште една блескава титула и тоа онаа за најсекси жена во светот, според изборот на популарното списание Максим, кое секоја години традиционално бира дури 100 најсекси жени.

Списокот ќе биде објавен во издание за јуни/јули, кога ќе се откријат и другите имиња.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.