fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Каролина Гочева ќе настапи на големиот европски фестивал „Егзит“

МК Сцена

Каролина Гочева ќе настапи на големиот европски фестивал „Егзит“

Најголемата македонска ѕвезда Каролина  со проектот „Македонско девојче“ ќе настапи на овогодинешното издание на еден од најголемите фестивали во овој дел од Европа, „Егзит“, во Нови Сад, информираше „Авалон продукција“.

Каролина со својот бенд ќе настапи како еден од хедлајнерите во сабота 11 јули на Fusion Stage.

Покрај Каролина оваа година „Егзит“ веќе ги најави Emeli Sande, Faithless, The Prodigy, Hardwell, Motorhead и други.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.