//
Следи нѐ
To Top

Каролина Гочева ќе настапи на големиот европски фестивал „Егзит“

Најголемата македонска ѕвезда Каролина  со проектот „Македонско девојче“ ќе настапи на овогодинешното издание на еден од најголемите фестивали во овој дел од Европа, „Егзит“, во Нови Сад, информираше „Авалон продукција“.

Каролина со својот бенд ќе настапи како еден од хедлајнерите во сабота 11 јули на Fusion Stage.

реклама

Покрај Каролина оваа година „Егзит“ веќе ги најави Emeli Sande, Faithless, The Prodigy, Hardwell, Motorhead и други.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: