fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Времето денес: Претпладне со слаб локален дожд, попладне умерен јужен ветер

Вести

Времето денес: Претпладне со слаб локален дожд, попладне умерен јужен ветер

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде променливо со слаб локален дожд. Преку денот облачноста ќе се намалува и ќе биде сончево со умерена облачност и умерен наместа засилен јужен ветер.

Утринската температура ќе се движи од седум до 15, а дневната од 23 до 30 степени.

Во Скопје времето претпладне ќе биде променливо со услови за слаб локален дожд. Попладне облачноста ќе се намалува и ќе преовладува сончево со умерена облачност. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 27 степени.

Следува период на променливо облачно време со сончеви периоди.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.