Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Премиерот Груевски во Ватикан по повод Денот на светите браќа Кирил и Методиј

Актуелно

Премиерот Груевски во Ватикан по повод Денот на светите браќа Кирил и Методиј

Премиерот Никола Груевски заедно со владината делегација во чиј состав е министерот за надворешни работи Никола Поповски, и министерката за култура Елизабета Канческа Милевска денеска ќе престојуваат во Ватикан по повод чествувањето на 24-ти мај, Денот на светите браќа Кирил и Методиј.

Планирано е, да се одржи аудиенција кај неговата светост Папата Франциско, а, како што е најавено, ќе се оствари и средба со државниот секретар на Ватикан кардиналот Пиетро Паролин.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.