Поврзи се со нас

Популарно.мк

ФОТО: ЖКК Лотос изгуби на домашен терен од МНА Кожувчанка

Кошарка

ФОТО: ЖКК Лотос изгуби на домашен терен од МНА Кожувчанка

Насловна фотографија: Драган Тануровски

ЖКК Лотос изгуби на домашен терен од МНА Кожувчанка со 38:58 во третиот одлучувачки натпревар за пласман во финалето на првата женска кошаркарска лига.

Во финалето МНА ќе се сретнат со ЖКК Бадел.

Натпреварот се одигра во спортскиот центар Јане Сандански во скопски Аеродром.

Известува: Драган Тануровски

Повеќе од Кошарка

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.