Поврзи се со нас

Популарно.мк

Времето денес: Претпладне облачно, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

Вести

Времето денес: Претпладне облачно, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

Времето претпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб, во западните делови умерен западен ветер.  

Температурата ќе се движи од 15 до 28 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 25 степени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.