//
Следи нѐ
To Top

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа на патот Неготино-Велес

Две лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа што вечерва се случи на автопатот Неготино – Велес, пред наплатната станица Градско. 

– Во сообраќајката учествувале две товарни и едно патничко моторно возило. Увидот на лице место се уште трае, изјави портпаролот на СВР Велес Анита Стојковска.

реклама

Информираше дека во тој дел од автопатот сообраќајот е запрен, а возилата се пренасочуваат по стариот пат од Неготино кон Велес.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: