fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа на патот Неготино-Велес

Актуелно

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа на патот Неготино-Велес

Две лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа што вечерва се случи на автопатот Неготино – Велес, пред наплатната станица Градско. 

– Во сообраќајката учествувале две товарни и едно патничко моторно возило. Увидот на лице место се уште трае, изјави портпаролот на СВР Велес Анита Стојковска.

Информираше дека во тој дел од автопатот сообраќајот е запрен, а возилата се пренасочуваат по стариот пат од Неготино кон Велес.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.