Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Именувани нови директори на Бирото за јавна безбедност и Управата за контраразузнавање

Актуелно

Именувани нови директори на Бирото за јавна безбедност и Управата за контраразузнавање

На денешната седница Владата на Република Македонија именуваше директори на Бирото за јавна безбедност (БЈБ) и на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК).

Како што соопшти Владата, за директор на БЈБ е именуван Горанче Савевски, досегашен началник на Централните полициски служби, а за директор на УБК Љупчо Андоновски, досегашен началник на Одделот за безбедност и контраразузнавање – Скопје.

Савевски и Андоновски имаат завршено високо образование на Факултетот за безбедност. И двајцата имаат големо професионално работно искуство во Министерството за внатрешни работи.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.