//
Следи нѐ
To Top

„Инстаграм“ воведе нова опција „Хајлајтс“

Апликацијата за размена на фотографии и видео содржини „Инстаграм“ воведе нова опција „Хајлајтс“, која овозможува корисниците да имаат увид во позначајните објави што ги пропушиле додека биле исклучени од мрежата. 

Инстаграм на корисниците во својата веб изведба им испраќа мејл компилација со најпопуларните објави на мрежата додека тие биле исклучени.

реклама

Корисниците на Инстаграм, исто како и на Твитер, поради големиот број објави ретко успеваат да имаат целосен преглед на објавените содржини од останатите кроисници додека се пријавени. Со новата опција се нуди решение за тоа.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Мобилни

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: