Следи нѐ
To Top

Мурињо и Хоу менаџери на годината во Англија

Менаџерот на Челзи Жозе Мурињо и шефот на стручниот штаб на Борнмаут Еди Хоу се лауреати на годинашниот избор на Асоцијацијата на фудбалски менаџери во Англија.

Мурињо беше избран, бидејќи го предводеше Челзи до трофеите во Премиер Лигата и во Лига Купот, додека Хоу е награден поради обезбедениот пласман во Премиер лигата.

реклама

И Мурињо и Хоу претходно беа избрани за најдобри во Премиер Лигата, односно Чемпионшип.

За најдобар менаџер во ФА Купот е прогласен Фил Паркинсон, чиј третолигаш Брадфорд го совлада Челзи и Сандерленд на патот до четвртфиналето.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Спорт

 • Вардарци пристигнаа во Келн
  Вардарци пристигнаа во Келн

  Ракометарите на Вардар денеска пристигнаа во Келн каде викендов ќе ги играат натпреварите на Ф4 турнирот во Лигата на шампионите. реклама

  Спортска Редакцијамај 27, 2015
 • По шести пат Прв до врв
  По шести пат Прв до врв

  Шестото издание на најголемиот планински спортски настан во регионот, Прв до врв 2018 ќе се одржи денеска на скопско Водно. реклама

  Спортска Редакцијамај 27, 2015
 • Вардар остана без трофеј, Ѓер ја одбрани титулата
  Вардар остана без трофеј, Ѓер ја одбрани титулата

  Ракометарките на Вардар беа поразени со минимални 27:26 од актуелниот европски првак Ѓер во финалето на Ф4 турнирот од Лигата на...

  Спортска Редакцијамај 27, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.