Поврзи се со нас

Популарно.мк

ВИДЕО: Слушнете ја новата песна на Теа со наслов „Ехо“

Музика

ВИДЕО: Слушнете ја новата песна на Теа со наслов „Ехо“

По успешниот хит “Ми Tреба Малку Време “ кој долго време не се симна од топ листите на сите радио станици, Теа го преставува својот нов проект насловен како ЕХО!

Теа останува доследна на различниот модерен звук по кој стана препознатлива.

“Се надевам дека и слушателите ќе ја доживеат оваа песна исто како што ја доживувам јас. Во неа има голем дел од мене, таа е слика на мојот музички лик и карактер. Јас и мојот тим ( Лазар Цветковски и Милан Миланов ) уживавме додека ја создававме.”

Видео записот е работен со продукција Горила Филм. За кореографијата се погрижи Адријана Данчевска, а за да нејзината приказна биде вака раскажана, покрај Теа се појавува и танчерот Јакуб Мунко.

Во продолжение новиот видео запис и песна на Теа

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.