//
Следи нѐ
To Top

ВИДЕО: Слушнете ја новата песна на Теа со наслов „Ехо“

По успешниот хит “Ми Tреба Малку Време “ кој долго време не се симна од топ листите на сите радио станици, Теа го преставува својот нов проект насловен како ЕХО!

Теа останува доследна на различниот модерен звук по кој стана препознатлива.

реклама

“Се надевам дека и слушателите ќе ја доживеат оваа песна исто како што ја доживувам јас. Во неа има голем дел од мене, таа е слика на мојот музички лик и карактер. Јас и мојот тим ( Лазар Цветковски и Милан Миланов ) уживавме додека ја создававме.”

Видео записот е работен со продукција Горила Филм. За кореографијата се погрижи Адријана Данчевска, а за да нејзината приказна биде вака раскажана, покрај Теа се појавува и танчерот Јакуб Мунко.

Во продолжение новиот видео запис и песна на Теа

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: