//
Следи нѐ
To Top

Мистериозна порака со арапски букви ќе го „сруши“ вашиот iPhone

На социјалните медиуми се појавија повеќе корисници на iPhone кои објавуваат дека мистериозен баг во СМС пораките го руши оперативниот систем.

Веќе неколку корисници на Reddit и Twitter објавуваат дека пораката е испраќана наоколу со цел да ги нервира луѓето. „Verge“ објавува дека трикот работи без разлика на тоа од каков уред е испратено и без разлика дали е Windowds phone, Android или самиот iPhone.

реклама

Пораката се состои од пораки кои вклучуваат латинични и арапски букви.

Reddit-640x133[1]

– „Свесни сме за проблемот предизвикан од одредени серии на „unicode“ карактери и се обидуваме да го создадеме решение во софтверското ажурирање“, велат од Apple.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Мобилни

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: