Следи нѐ
To Top

Времето денес: Сончево и потопло, температура до 24 степени

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и  малку потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб, а долж Повардарието умерен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од четири до 11, а дневната од 18 до 24 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7.

реклама

Во Скопје слично време. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе се искачи до 21 степен.

За време на продолжениот празничен викенд ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност. Утринската температура утре ќе биде релативно ниска за овој период од годината, а дневната ќе бележи тенденција на пораст и ќе се движи од 22 до 28 степени.

Од понеделник во попладневните часови ќе има услови за локален краткотраен дожд.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

 • Во Скопје викендов 33 сообраќајки, повредени 12 лица

  Петнаесет лица биле полесно повредени во 12 од вкупно 33 сообраќајки регистрирани во текот на изминатите четири дена на подрачјето на...

  Информативна Редакцијамај 29, 2015
 • Најстудено во Берово и во Скопје

  Најстудено изутринава во седум часот беше во Берово и во Скопје Петровец, каде што се измерени минус шест степени Целзиусови, по...

  Информативна Редакцијамај 29, 2015
 • Најмногу снег во Лазарополе и Маврово

  Изутринава снег со послаб интензитет паѓа во Пожаране над Полошката котлина. Ноќеска врнежи од слаб снег имаше во северните делови, соопшти Управата...

  Информативна Редакцијамај 29, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.