//
Следи нѐ
To Top

Еден загинат во сообраќајка кај Стража: Сообраќајот е во прекин

Едно лице загина, а три се повредени во сообраќајна несреќа што се случи попладнево на патниот правец Гостивар – Кичево, пред превојот Стража.

Во моментов сообраќајот на овој птаен правец е во прекин и се очекува да започне увид што ќе го води јавен обвинител од Гостивар.

реклама

Според првичните сознанија, сообраќајната несреќа се случила во 16 часот кога директно се судриле минибус и патничко моторно возило.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: