Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Српски криминалци уапсени со 1,15 тони кокаин вреден 70 милиони евра

Балкан

Српски криминалци уапсени со 1,15 тони кокаин вреден 70 милиони евра

Криминална група од Србија се обидела да шверцува 1,15 тони кокаин меѓу Карибите и Европа, но во близина на Азорските Острови дрогата била запленета, соопштија француските власти.

Запленувањето било извршено во близина на островот Фајал при што се уапсени четири државјани на Србија, соопштија португалските власти.

Португалската полиција го запленила кокаинот на еден едреник во ноќта меѓу 27 и 28 мај и тоа било резултат на заедничка истрага на Франција и Велика Британија. Вредноста на запленетата дрога е околу 70 милиони евра.

– Тоа е најголема заплена на кокаин досега во регионот на Азорските Острови, наведуваат португалските власти. Во акцијата уапсен е и еден Германец кој бил дел од групата чии членови биле на возраст од 29 до 54 години.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Балкан

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.