//
Следи нѐ
To Top

Судиите повторно воодушевени: Трајче меѓу 20-те најдобри во шоуто „Пинк ѕвездички“

Насловна фотографија: Замрзнат кадар/YouTube

Нашиот претставник во шоуто „Пинкови ѕвездички“ Трајче Георгиев вчеравечер се пласираше меѓу 20 најдобри натпреварувачи.

реклама

Тој ја испеа песната Nobody’s Perfect од Џеси Џеј, а од судиите доби одлични коментари.

Јелена рече дека Трајче е автентичен и дека изведува дела кои се тешки, па му посака да поработи на неговата дарба и да ужива во тоа.

-Јас очекувам уште повеќе од тебе. Тоа е тоа што слушаш, што го сакаш и што го пееш. Пеам заедно со тебе и уживам, искоментира Милан.

Погледнете го неговиот последен настап.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: