//
Следи нѐ
To Top

„Џунгла од забава и другарување“ денеска во ЗОО Скопје

Во Зоолошката градина во Скопје денеска ќе се одржи манифестацијата „Џунгла од забава и другарување“.

Посетителите ќе имаат можност да пробаат органска храна, да засадат органски семиња и да се едуцираат за бенефитите на овој вид храна и зошто е добро да се има здрави навики.

реклама

Најмладите ќе може да учествуваат во креативната работилница каде ќе се прават животни од пластелин или да учествуваат во натпреварот скокање со вреќи.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Настани

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: