//
Следи нѐ
To Top

На два дена пред концертот на One Republic распродедени две категории од влезниците

Авалон продукција вчеравечер (два дена пред концерт) информираше дека се распродадени две од четирите категории на билети што беа пуштени во продажба за концертот на One Republic кој ќе се одржи на 1-ви јуни (понеделник) во арената Борис Трајковски.

Од денес веќе нема да ги има во продажба категориите Партер кој се продаваше по цена од 990,оо денари и Фан Пит кој се продаваше по цена од 1500,оо денари.

реклама

Инаку на овие две категории отпаѓа најголем дел од капацитетот за овој концерт, според тоа можете да процените дека доколку сакате да го гледате најголемиот концерт за оваа година во Македонија ќе треба сериозно да се потрудите и да побрзате со купување на влезни билети.

Од утре се уште ќе ги има во продажба следниве две категории:
Трибина (седење) – 1200,оо денари и
ВИП Трибина (седење) – 1500,оо денари

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: