fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Еден загина, двајца тешко повредени во сообраќајка на патот Прилеп – Градско

Актуелно

Еден загина, двајца тешко повредени во сообраќајка на патот Прилеп – Градско

Едно лице загина, а двајца се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случи синоќа во 21:40 часот на магистралниот пат А1 Градско – Прилеп на крстосницата кон село Сирково поточно на бензинска пумпа Црна Река Петрол, кога патнички автомобил марка „БМВ“ со кавадаречки регистерски ознаки удрил во бетонска ограда. 

– Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле возачот на автомобилот и двајцата сопатници од село Сирково на возраст од 17 и 20 години. Трите повредени лица се пренесени во Ургентен клинички центар Скопје, каде возачот Благоја Д. (22) од село Сирково им подлегнал на повредите, изјави Анита Стојковска, портпарол на СВР Велес.

Увид на лице место изврши јавен обвинител од Основно јавно обвинителство Кавадарци и увидна екипа од полициска станица Кавадарци.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.