//
Следи нѐ
To Top

Сончево со мала облачност, попладне нестабилност со краток дожд и грмежи

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала облачност. Попладне во западните делови можна е изолирана нестабилност со краткотраен пороен дожд и ретки грмежи.

УВ-индексот ќе изнесува 7.

реклама

Утринската температура ќе се движи од осум до 15, а дневната од 19 до 30 степени.

Во Скопје слично време. Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната ќе достигне до 28 степени.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: