//
Следи нѐ
To Top

На неколку дена до концертот во Скопје, Парни Ваљак ја промовираат новата песна „Само ти“

Пред точно две години, овој ултра популарен хрватски бенд го објави албумот „Нема предаје“ којшто беше одлично прифатен од хрватската но и регионалната публика. Денес, две години подоцна, Парни Ваљак го објавуваат новиот сингл со наслов „Само ти“ (Norma Belle).

Зад овој сингл се потпишува Хусеин Хасанефендиќ Хус, а Парни Ваљак кои патем годинава слават и 40 години постоење на музичката сцена, во овој сингл звучат подобро од било кога. Песната е снимена во студиото РСЛ во Ново место – Словенија.

реклама

Новиот сингл заедно со концертот во Скопје се најава за големата „40 години Парни Ваљак“ турнеја.

Освен промоцијата на новиот сингл и најавата на концертната турнеја и полните стадиони и сали ширум регионот, хрватскиот бенд Парни Ваљак деновиве може да се пофали и со наградата од Град Загреб за најголеми заслуги и промоција на друштвениот живот во градот.

И само за потсетување, Парни Ваљак доаѓаат во Скопје на 6 јуни (сабота) со голем концерт во „Борис Трајковски“, а во продолжение погледнете го и видео поздравот на Аки Рахимовски.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

 • Hooverphonic доаѓаат во Скопје!

  Концертот на извонредниот трип хоп бенд HOOVERPHONIC кој ќе се одржи во Скопје, во рамки на својата балканска турнеја, која е...

  Информативна Редакцијајуни 3, 2015
 • Фестивалот Егзит ве потсетува на летото (ВИДЕО)

  Денеска сме на точно половина пат од изминатиот до следниот Exit, а сѐ уште актуелниот носител на титулата најдобар европски фестивал...

  Информативна Редакцијајуни 3, 2015
 • „Диско треска“ вечерва во МОБ

  „Диско треска“ е насловот на концертите кои денеска и утре од 20 часот ќе се одржат во Македонската опера и балет...

  Информативна Редакцијајуни 3, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: