Следи нѐ
To Top

Променливо време со дожд и ветер

Времето во Македонија ќе биде променливо и нестабилно облачно со пороен дожд, грмежи и засилен североисточен ветер. На места можно е процесите да бидат поинтензивни, локално во форма на невреме.

Температурата ќе се движи од 18 до 30 степени.

реклама

Во Скопје ќе преовладува слично време со температура до 28 степени.

За време на викендот, според најавите на Управата за хидрометеролошки работи, ќе има услови за локална појава на краткокраен дожд и ретки грмежи во јужните и планински делови.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.