//
Следи нѐ
To Top

ФОТО: Отворен Спортскиот град во Скопје Сити Мол

Спортскиот град во Скопје Сити Мол ги зближи и соедини малите и големите.

Над 20 македонски спортски федерации беа пристутни на отворањето вчера, кое свечено беше поздравен од Директорот на агенција за млади и спорт, г-динот Марјан Спасески.

реклама

Спортскиот град е насочен кон промоција на спортот и здравиот начин на живеење, затоа што Скопје Сити Мол е активен поддржувач на спортот преку целата година активно помагајќи и промовирајќи ги ФФМ, РК и ЖРК Вардар, Игор Стефановски- Иџе и КК Соколи.

Sport  (5)

Спорт Сити започна вчера и ќе трае до утре, покажувајќи дека Македонија има капацитет и желба за спорт, спортски активности и голем интерес од најмалите, одбирајќи си го својот омилен спорт во Скопје Сити Мол.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Останато

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: