Поврзи се со нас

Популарно.мк

ФОТО: Отворен Спортскиот град во Скопје Сити Мол

Останато

ФОТО: Отворен Спортскиот град во Скопје Сити Мол

Спортскиот град во Скопје Сити Мол ги зближи и соедини малите и големите.

Над 20 македонски спортски федерации беа пристутни на отворањето вчера, кое свечено беше поздравен од Директорот на агенција за млади и спорт, г-динот Марјан Спасески.

Спортскиот град е насочен кон промоција на спортот и здравиот начин на живеење, затоа што Скопје Сити Мол е активен поддржувач на спортот преку целата година активно помагајќи и промовирајќи ги ФФМ, РК и ЖРК Вардар, Игор Стефановски- Иџе и КК Соколи.

Sport  (5)

Спорт Сити започна вчера и ќе трае до утре, покажувајќи дека Македонија има капацитет и желба за спорт, спортски активности и голем интерес од најмалите, одбирајќи си го својот омилен спорт во Скопје Сити Мол.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Останато

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.