Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Времето денес: Сончево со умерена облачност

Вести

Времето денес: Сончево со умерена облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во јужните, како и планинските делови ќе има локален краткотраен дожд и ретки грмежи. 

Утринската температура ќе се движи од 7 до 16, дневната од 25 до 32 степенa. УВ индексот ќе биде осум.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала доумерена облачност, како и со слаб доумерен а повремено и засиле североисточен ветер.

Утринската температура ќе спушти до 14 степени, а дневната ќе достигне до 32 степена.

Во наредните денови во попладневните часови ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Температурата ќе има тенденција на благо опаѓање, а во втората половина од наредната недела се очекува покачување на температурата и почеста појава на пороен дожд и грмежи.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.