Следи нѐ
To Top

Повредени 18 мигранти во сообраќајка кај Велес

Осумнаесет мигранти се повредени во сообраќајна несреќа што се случи ноќеска околу полноќ на патот Градско – Велес во близина на месноста Венуле.

Повредените мигранти, кои биле превезувани во патничко комбе, се пренесени во Велешката болница. Двајца од мигрантите се со тешки телесни повреди.

реклама

Возачот на патничкото комбе е приведен на испитување во велешката полиција.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.