//
Следи нѐ
To Top

Трајче во полуфиналето на „Пинковите ѕвездички“: Погледнете го неговиот одличен настап

Нашиот натпреварувач во шоуто „Пинкови ѕвездички“, Трајче Горгиев со секое ново појавување одушевува до бескрај и ги освојува сите – и жирито и публиката.

Во последната емисија, Трајче ја изведе „Hoy Tengo Ganas De Ti“ од Алехандро Фернандез и Кристина Агилера и дирекно се пласираше во полуфиналето.

реклама

Тој го наежи жирито, а веруваме дека и вас откако ќе го слушнете македонскиот славеј Трајче.

Во продолжение погледнете го неговиот фасцинантен настап:

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: