fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Дани Димитровска го промовира новиот спот на синглот „Слободна песна“

МК Сцена

Дани Димитровска го промовира новиот спот на синглот „Слободна песна“

Насловна фотографија: YouTube / принтскрин

Позитивна, енергична, оригинална и храбра се епитети кои ја опичуваат Дани како музички артист во 17-те години на сцената, но ова дело текстуално завзема револуционерен став кон себе постоењето, па затоа е поразлично од се останато.

Режисер на видеото за “Слободна Песна” е долгогодишниот соработник на Дани, Огнен Шапковски и Мелем Продукција, а видеото е снимено на локација над Нерези на една дива пољана. Атмосферата е мала хипичка комуна.

– „Слободна е песната на срцето. Да ја пееме, да ја искажеме таква каква што е!“ – вели Дани.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.