Следи нѐ
To Top

Заеднички хуманитарен концерт на Црвениот крст и ОУ „11 Октомври“ за помош на Никола Докиќ

Општинската организација на Црвен Крст Центар и ОУ „11 Октомври“ во среда (10.06) со почеток од 18 часот организираат хуманитарно дружење за помош на 27-годишниот Никола Докиќ.

Докиќ боледува од Хочкин лимфон, рак на лимфните жлезди, којшто му е дијагностициран во 2007 година, а за успешно лекување на ова тешко заболување потребни се големи финансиски средства.

реклама

За таа цел, во ДХО „Даре Џамбаз“, оркестарот, хорот и соло изведувачите од ОУ „11 Октомври“ ќе организираат концерт, а влезниците за истиот можете да ги набавите по симболична цена од 100 денари во просториите на ООЦК Центар.

11423383_999109806766275_2364603045969920554_n[1]

Повеќе информации можете да пронајдете на следниот линк.

Хуманоста не познава граници!

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

 • И Џекс Џоунс на „Охрид колинг“

  Една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02 август,...

  Информативна Редакцијајуни 8, 2015
 • Голема зумба забава овој викенд во „Миднајт“

  Немате план што да правите овој викенд? Ние ви предложуваме одлична забава и тоа „ЗУМБА“ забава, што ќе се случува овој...

  Информативна Редакцијајуни 8, 2015
 • Ноќ на убавина, слава, гламур!

  „Story awards Party“ е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат успева да ја оправда својата репутација...

  Информативна Редакцијајуни 8, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.