Поврзи се со нас

Популарно.мк

ХФАКТОР: Давид Темелков настапи со „Feel“, вечерва на сцената пее Боби Мојсовски

Музика

ХФАКТОР: Давид Темелков настапи со „Feel“, вечерва на сцената пее Боби Мојсовски

Давид Темелков во синоќешната „лајв емисија“ на X-Factor ја изведе песната „Feel“ од Роби Вилијамс. Во рамките на натпреварувањето од оваа недела натпреварувачите изведуваат песни по свој избор.

Публиката го пофали Давид за изборот, но и за начинот на кој го изведе овој познат светски хит.

Вечерва, пак, ќе настапат останатите натпреварувачи, меѓу кои се наоѓа и другиот македонски претставник, Боби Мојсовски.

Синоќа немаше елиминации, но затоа пак вечерва од шоуто ќе испаднат четворица кандидати.

Во продолжение погледнете го настапот на Давид:

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.