//
Следи нѐ
To Top

ХФАКТОР: Давид Темелков настапи со „Feel“, вечерва на сцената пее Боби Мојсовски

Давид Темелков во синоќешната „лајв емисија“ на X-Factor ја изведе песната „Feel“ од Роби Вилијамс. Во рамките на натпреварувањето од оваа недела натпреварувачите изведуваат песни по свој избор.

Публиката го пофали Давид за изборот, но и за начинот на кој го изведе овој познат светски хит.

реклама

Вечерва, пак, ќе настапат останатите натпреварувачи, меѓу кои се наоѓа и другиот македонски претставник, Боби Мојсовски.

Синоќа немаше елиминации, но затоа пак вечерва од шоуто ќе испаднат четворица кандидати.

Во продолжение погледнете го настапот на Давид:

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: