//
Следи нѐ
To Top

Влезниците за Скопје Гори 2015 со PAUL VAN DYK од утре во продажба

Од утре 10.06 (среда) од 10.00 часот започнува продажба на влезниците за фестивалот СКОПЈЕ ГОРИ 2015 каде оваа година како headliner ќе биде еден од најголемите DJ-и на сите времиња PAUL VAN DYK.

Влезниците по цена од 600.oo денари ќе можете да ги набавите преку продажната мрежа на КупиКартиЗаСе како и online на www.kupikartizase.com. , додека на врата цената на влезниците ќе биде 800 денари.

реклама

Како што знаете на Фестивалот Скопје Гори досега настапиле едни од најголемите музички имиња како Massive Atack, Billy Idol, Hurts, Orbital, Public Enemy ….. оваа година на звучната листа на светски изведувачи ќе се запише и Paul Van Dyk кој во склоп на својата светска турнеја, го промовира својот нов албум кој е продолжение на неговиот најуспешен албум „The Politics Of Dancing 3“ .

Фестивалот СКОПЈЕ ГОРИ 2015 е на 16ти Јули на Скопско Кале – Open Air

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: