Поврзи се со нас

Популарно.мк

Странски државјанин повреден во сообраќајка кај Агино село

Актуелно

Странски државјанин повреден во сообраќајка кај Агино село

На патниот правец Куманово Скопје кај Агино Село утринава се преврте камион со бугарски регистерски таблички, управуван од грчки државјанин, соопшти кумановската полиција.

Според информациите од хируршкото одделение од Општа болница Куманово, странскиот државјанин се здобил со лесни телесни повреди.

Поради несреќата, сообраќајот на патниот правец Куманово – Скопје е во прекин за тешки товарни возила и автобуси.

Во тек е увид на местото на несреќата.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.