Поврзи се со нас

Популарно.мк

Тешка сообраќајка во Куманово: Најмалку две лица ги изгубија животите

Актуелно

Тешка сообраќајка во Куманово: Најмалку две лица ги изгубија животите

Најмалку две лица ги изгубија животите во тешка сообраќајна несреќа што се случи попладнево во Куманово на „Дедин Мост“ кај бензинската пумпа „Мак Петрол“.

Според првичните информации, возило БМВ со кумановски регуистарски таблички, движејќи се од населбата Бедиње, изгубило контрола по што излетало од надвозникот и паднало на автопат.

На автопатот во тој момент поминувала цистерна која, во обид да го избегне, поминала на другата коловозна лента.

Автопатот Скопје-Куманово од 17 часот е блокиран за сообраќај, во тек е увид и утврдување на причините за несреќата.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.