//
Следи нѐ
To Top

Во сабота голем Мото Фестивал на врвот на катната гаража „Македонска фаланга“

Фотографијата е преземена од Вистина.мк

Мото клубот „Ноќни Волци Македонија“ и оваа година организира Мото Фестивал и Тату конвенција кои ќе се одржат на 13-ти јуни (сабота) во Скопје.

реклама

На 13-ти јуни организирана е целодневна програма исполнета со тетовирање, мото игри, егзибиции, награди, мото дефиле, а за добрата атмосфера ќе се погрижат бендовите „The Backdoor Band“ и „SouthPark“.

Тату конвенцијата започнува од 12 часот, а ќе трае до 20.00 кога официјално започнува мото фестот.

Настанот ќе се одржи на врвот на катната гаража „Македонска фаланга“, влезот ќе чини симболични 100 денари, а цената на секој пијалок ќе биде по цена од 50 денари.

Ноќните Волци ве канат на голема забава!

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

 • Hooverphonic доаѓаат во Скопје!

  Концертот на извонредниот трип хоп бенд HOOVERPHONIC кој ќе се одржи во Скопје, во рамки на својата балканска турнеја, која е...

  Информативна Редакцијајуни 10, 2015
 • Фестивалот Егзит ве потсетува на летото (ВИДЕО)

  Денеска сме на точно половина пат од изминатиот до следниот Exit, а сѐ уште актуелниот носител на титулата најдобар европски фестивал...

  Информативна Редакцијајуни 10, 2015
 • „Диско треска“ вечерва во МОБ

  „Диско треска“ е насловот на концертите кои денеска и утре од 20 часот ќе се одржат во Македонската опера и балет...

  Информативна Редакцијајуни 10, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: