Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Завршува учебната 2014/2015 година: Од денеска учениците на летен распуст

Актуелно

Завршува учебната 2014/2015 година: Од денеска учениците на летен распуст

За околу 280.000 основци и средношколци денеска завршува учебната 2014/2015 година и почнува летниот распуст. 

Воедно, денеска е и последниот ден од годинашното екстерно тестирање, со кое во изминатите девет дена беа опфатени вкупно 183.280 ученици и 17.803 наставници.

Матурантите ги очекува полагање државна матура кое почнува утре со тестирањето по мајчин јазик и литература.

За полуматурантите, пак, претстои запишување во средно образование кое е задолжително. Првото пријавување во јунскиот уписен рок е на 22-ри и 23 јуни.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.